Gliwice: Wymiana solanki. Dwudniowa przerwa w pracy tężni

0
274
Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice

Od 25 do 26 maja tężnia solankowa w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej będzie nieczynna. W tym czasie zostaną przeprowadzone konieczne prace przy wymianie solanki oraz czyszczenie zbiornika i instalacji. To istotny element prawidłowego działania i jeszcze lepszego wykorzystania walorów tego popularnego obiektu.

Gliwicka tężnia to jeden z ulubionych celów spacerów mieszkańców. Oddalona od ruchliwych ulic, usytuowana w głębi lasu, przyciąga miłośników wypoczynku przy lekturze na  świeżym powietrzu i chwili relaksu w ciszy. Raz w miesiącu obiekt wymaga czyszczenia i wymiany solanki. Najbliższy termin przerwy technologicznej to 25-26 maja. Od 27 maja mieszkańcy znów będą mogli cieszyć się dobroczynnym działaniem tężni.

Przypominamy, że na terenie przy tężni mieszkańcy mogą korzystać ze strefy relaksu wyposażonej w leżaki i ławki, wokół jest też dużo zieleni, ok. 700 krzewów, trawy i ozdobne byliny. W pobliżu są również stojaki na rowery (na teren tężni nie wolno wjeżdżać rowerem) i miejsca parkingowe. Ścieżki wokół są wyłożone nawierzchnią dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

info: gliwice.eu