Wspieraj polski kraft. Lotny Festiwal Piwa już 21-23 sierpnia w Gliwicach

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich pasjonatów browarów rzemieślniczych. Branża małymi krokami powraca do dawnej rzeczywistości, czego znamiennym sygnałem jest Lotny Festiwal Piwa, który już w sierpniu odbędzie się w Gliwicach przy Arenie Gliwice. Jak w zeszłym roku, impreza zaskoczy mocą atrakcji wszystkich miłośników dobrych trunków, lecz nie tylko.

Najsłynniejsze święto entuzjastów piwa

Lotny Festiwal Piwa to popularna impreza organizowana z myślą o osobach, dla których piwo to coś więcej niż tylko napój. Nie ulega przecież wątpliwościom, że współczesne kraftowe piwowarstwo to prawdziwa sztuka – wszyscy ci, którzy myślą podobnie, choć raz w życiu po prostu muszą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Przewodnia misja Lotnego Festiwalu Piwa to edukowanie i zmiana nawyków społecznych związanych ze spożywaniem piwa. Już od 2 lat organizatorzy imprezy dbają o to, by odmienić wizerunek tego najchętniej spożywanego w Polsce alkoholu. Uczestnicy festiwalu przekonają się, że piwo może zachwycać; może być eleganckie, modne, wyrafinowane.

Do tej pory Lotny Festiwal Piwa odbywał się w wielu miastach polski, a w Gliwicach odbędzie się po raz wtóry. Poprzednia impreza, dzięki swojej otwartej formule, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Nie tylko dla miłośników kraftów

Powodem dobrej sławy piwnego festiwalu stały się niewątpliwie atrakcje dedykowane nie tylko hobbystom piwowarstwa. Lotny Festiwal Piwa wystawcom daje możliwość zaprezentowania światu swoich wyrobów. Imprezę uświetniają warsztaty piwowarskie prowadzone przez mistrzów tej sztuki, występy artystyczne oraz zlot food tracków.

Festiwal w dobie koronawirusa

W trosce o spokój uczestników imprezy w tym wymagającym okresie, formuła tegorocznego Lotnego Festiwalu Piwa została zmieniona. Organizatorzy stawiają na bezpieczeństwo; impreza zostanie podzielona na oddzielne strefy. Ci, którzy zechcą skosztować piwnych specjałów bez długotrwałego uczestnictwa w festiwalu, mają możliwość zakupienia kraftowych piw butelkowych na wynos, a tym samym – wsparcia polskiego browarnictwa.

Lotny Festiwal Piwa rozpocznie przy Arenie Gliwice w dniu 21 sierpnia o godzinie 15:00 i zakończy w niedzielę 23 sierpnia o 20:00. W tym roku szczególnie gorąco zachęcamy do uczestnictwa, które okaże się ogromnym wsparciem dla browarnictwa i kraftu, dotkniętych przez skutki pandemii koronawirusa.

Kiedy: 21-23 sierpnia
Gdzie: Arena Gliwice

Godziny otwarcia:
Piątek – 15:00 – 23:00
Sobota – 12:00 – 23:00
Niedziela – 12:00 – 20:00

https://www.facebook.com/events/195634375037898
#miastoGliwicezaprasza