Zbliża się kolejna impreza dla miłośników mocnych wrażeń. W niedzielę, 14 października, na gliwickiej giełdzie samochodowej przy ul. Kujawskiej po raz kolejny usłyszymy ryk silników, poczujemy zapach kurzu, paliwa i adrenalinę. Zapraszamy na WRAK-RACE Silesia!

Chociaż za oknami już jesień, w świecie mocnych wrażeń wciąż trwa gorące lato. I z pewnością potrwa co najmniej do niedzieli 14 października kiedy to  na giełdzie przy ul. Kujawskiej 112 odbędzie się letnia edycja WRAK-RACE Silesia. Start o godz. 9.00.

– WRAK-RACE Silesia to mordercze wyścigi samochodów, które „lata świetności” mają już za sobą, a ich wartość nie przekracza 1 tys. zł. Każdy z zawodników będzie jechał na torze przez 20 minut w biegu kwalifikacyjnym, po którym odbędą się 15-minutowe półfinały i emocjonujący finał – zapowiadają organizatorzy.

Przed finałem odbędzie się 15-minutowy bieg „ostatnie tchnienie” – dla zawodników, którzy nie zakwalifikowali się do półfinałów. Na liście startowej obok stałych uczestników i zespołów pojawią się panie oraz nowi zawodnicy z różnych regionów kraju. Odbędzie się też pokaz ratownictwa drogowego i prezentacja specjalnie przygotowanego na charytatywny rajd „Złombol” poloneza z przyczepą Niewiadów. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Bilet wstępu kosztuje 10 zł. Dzieci do lat 13 wchodzą za darmo.

WRAK-RACE Silesia to nie tylko zawody sportowe, ale również promocja bezpieczeństwa na drogach – wydarzenie połączone jest z kampanią społeczną „Prowadzę jestem trzeźwy” oraz szkoleniem z pierwszej pomocy. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.wrak-race.pl.

Info: gliwice.eu