GliwiceInformacjeKultura i rozrywka

Gliwice: Wilki, Lej Mi Pół, Trill Pem oraz Meek, Oh Why? zagrają na IGRACH

Wielkimi krokami zbliża się coroczne święto studentów Politechniki Śląskiej – IGRY 2024. Juwenalia Gliwickie, które odbędą się od 3 do 8 czerwca to wyjątkowe wydarzenie i prawdopodobnie największe niebiletowane Juwenalia w Polsce. Studenci przejmują władzę w mieście, a wraz z nimi niesie się energia kolorowych korowodów, zapach grilla i oczywiście – niezapomniane koncerty.

Już wcześniej informowaliśmy na naszych łamach, że podczas tegorocznych IGRÓW wystąpią Tymek, Ørganek oraz zespół Bez Pokory. Organizatorzy zdradzili nazwy kolejnych artystów, którzy zaprezentują podczas święta gliwickich żaków, a będą to: Wilki, Lej Mi Pół, Trill Pem oraz Meek, Oh Why?.

Wilki to legendarna polska grupa rockowa, później pop-rockowa, założona w 1991 roku przez Roberta Gawlińskiego, kompozytora i autora tekstów. Zespół zadebiutował w 1992 roku albumem „Wilki”, który przyniósł takie hity jak „Son of the Blue Sky” i „Eli lama sabachtani”. Po sukcesie kolejnego albumu „Przedmieścia” (1993), zespół zawiesił działalność w 1995 roku. Wilki powróciły w 2000 roku z albumem „4”, który zawierał przebój „Baśka”. Grupa regularnie wydaje nowe albumy i koncertuje, pozostając jednym z najważniejszych zespołów rockowych w Polsce.

Lej Mi Pół to kapela, która słynie z kontrowersyjnych, zabawnych i wulgarnych tekstów. Najbardziej znana piosenka zespołu to Polibuda opowiadająca o życiu w akademiku Osiedla Studenckiego Politechniki Śląskiej.

Trill Pem, a właściwie Przemysław Michalski to polski raper. W sierpniu 2019 roku wydał swój debiutancki singel „Nicki” z gościnnym udziałem rapera Wac Toja, który zgromadził ponad 40 milionów wyświetleń serwisie YouTube.

Meek, Oh Why? to pięć osób, które tworzą zespół o unikatowym brzmieniu, balansując pomiędzy muzyką elektroniczną, hip-hopem i nowoczesnym jazzem.

Według harmonogramu Trill Pem i Meek, Oh Why? wystąpią w czwartek 6 czerwca, natomiast Lej Mi Pół oraz Wilki dzień później. Wszystkie koncerty odbędą się na Łące Igrowej.

Info: IGRY
Fot. materiały prasowe