W mieście służby dbają o czystość na bieżąco, jednak w związu z zaistniałą sytuacją rozpoczęły się wzmożone porządki. Pierwsze zamiatarki już pojawiły się na ulicach miasta.

Sprzątanie obejmie nie tylko jezdnie, ale także chodniki, pasy zieleni, z których tylko w ciągu miesiąca zbieranych jest ok. 30 ton śmieci i różnego rodzaju odpadów. W sumie w najbliższych tygodniach pozamiatane i umyte będą ponad 3 mln m2 jezdni, 800 ty. m2  chodników i ok. 34 tys. m2 gliwickiej Starówki.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną sprzątanie miasta to już nie tylko czynność ważna ze względu estetycznych, ale też higienicznych.
 Zarząd Dróg Miejskich szczególnie w tym roku liczy na zgłoszenia mieszkańców. Państwa wskazówki dotyczące miejsc, jak i jakości wykonanych prac nie umkną naszej uwadze. Jednocześnie apelujemy o przekazywanie informacji drogą mailowa zdm@zdm.gliwice.eu lub telefonicznie pod nr 32/30-08-626 o miejscach wymagających pilnej interwencji w zakresie oczyszczania – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Wykaz rejonów i wykonawców realizujących sprzątanie można znaleźć pod adresem www.zdm.gliwice.pl w zakładce Akcja Zima.

Info: ZDM