Od 15 do 17 marca zwiedzanie oddziałów Muzeum w Gliwicach i rejsy statkiem w Marinie Gliwice będą dostępne w obniżonej o połowę cenę. Akcja jest elementem ogólnopolskiej kampanii „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną.

W piątek i niedzielę bilety w Muzeum w Gliwicach będą o 50% tańsze, a w sobotę, jak co tydzień, wystawy będzie można zobaczyć za darmo. Swoje podwoje otworzą dla turystów:

Mariny Gliwice będzie można wypłynąć w rejs tradycyjnym galarem odrzańskim Samba albo zabytkowym statkiem Foxtrot. Statki będą pływać na dwóch trasach: godzinnej przez Śluzę Łabędy i Kanał Gliwicki w okolice Bumaru Łabędy i z powrotem do Mariny Gliwice albo, w wariancie drugim, do kolonii kormoranów na jeziorze Dzierżno. Ta opcja jest nieco dłuższa – trwa 2,5 godz., ale po drodze można obserwować fascynujące gatunki ptaków wodnych, na przykład kormorany, czaple i kaczki, a na brzegu wypatrywać bobry, sarny i dziki. Rejsy 15–17 marca będą o połowę tańsze.

Więcej o atrakcjach turystycznych Gliwic można przeczytać na stronie Turystyka.gliwice.eu.

Info: gliwice.eu