Gliwice: Uwaga na remonty

0
455

Trwają remonty kolejnych gliwickich dróg. Od kilku dni prace prowadzone są w ciągu DK 88 oraz przy ul. Pocztowej. 31 lipca wystartuje remont ul. Kunickiego, a 2 sierpnia ul. Tarnogórskiej. Kierowcy proszeni są o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Na finiszu są prace na wiadukcie w ciągu DK88, nad ul. Łabędzką. Jezdnia jest częściowo zwężona, ale ruch odbywa się w obu kierunkach.

Remont ul. Pocztowej potrwa do początku października. W tym czasie jezdnia zostanie wybrukowana kostką. Na czas robót zamknięto dla ruchu odcinek od ul. Kujawskiej do ul. Rymera. Zakaz nie dotyczy mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji.

W środę, 31 lipca, drogowcy rozpoczną remont ul. Kunickiego. Ulica będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Bardowskiego w kierunku garaży. Przejazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów budowy i mieszkańców pobliskich posesji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się w IV kwartale.

W piątek, 2 sierpnia, ruszą prace na ul. Tarnogórskiej. Roboty będą polegały na frezowaniu starej i układaniu nowej nawierzchni. Będą prowadzone etapami, na odcinku od ul. Świętojańskiej do Przyniczyńskiego. W trakcie trwania prac z ruchu zostanie wyłączona część pasa jezdni, ale będzie zachowany ruch dwukierunkowy. Prace potrwają do końca sierpnia. Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, wykonawca inwestycji, prosi kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

Info: gliwice.eu