Gliwice: Uwaga, klienci Urzędu Miejskiego!

0
670
Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia informujemy, że 24 grudnia Urząd Miejski i niektóre jednostki miejskie będą nieczynne.

W wigilię Bożego Narodzenia Urząd Miejski w Gliwicach, w tym również Terenowy Punkt Paszportowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, będą zamknięte.

Uwaga! Miejski Rzecznik Konsumentów będzie nieobecny także 23 grudnia. W tym czasie konsumenci będą mogli uzyskać pomoc:
* na infolinii konsumenckiej pod numerami telefonów: 801-440-220 i 22/290-89- 16 od poniedziałku do piątku w godz. od godz. 8.00 do 18.00 (e:mail: porady@dlakonsumentow.pl),
* w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej w Katowicach pod numerem telefonu: 32/356-81-00, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 15.30 (e-mail: sekretariat@katowice.wiih.gov.pl).

Od 24 do 26 grudnia nieczynny będzie też Urząd Stanu Cywilnego w Gliwicach. W tym czasie z kartą zgonu wszelkie formalności związane z pochówkiem można będzie załatwić w zakładzie pogrzebowym i u administratora cmentarza, a zgłoszenia zgonu dokonać w poniedziałek, 27 grudnia, w godz. od 8.00 do 16.00 w Urzędzie Miejskim przy ul. Zwycięstwa (wejście od ul. Zwycięstwa, po lewej stronie od głównego wejścia). W sprawach związanych ze zgłoszeniem zgonu można działać osobiście lub przez pełnomocnika – obowiązuje pełnomocnictwo pisemne (wzór do pobrania na stronie gliwice.eu).

24 grudnia zamknięte będą także m.in.: Zarząd Dróg Miejskich i Miejski Zarząd Usług Komunalnych, wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, Centrum 3.0 Ośrodek Działań Społecznych, Zakład Gospodarki Komunalnej, Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Zamknięty będzie też Powiatowy Urząd Pracy. Od 24 do 26 grudnia zamknięte będzie też Muzeum w Gliwicach.

W Sylwestra, 31 grudnia, lokalizacje Centrum 3.0 będą otwarte do godz. 14.00, a filie MBP do godz. 15.00 (z wyjątkiem filii nr 6, 11 i 23 – te będą zamknięte). Zamknięte będzie też Muzeum w Gliwicach.

1 stycznia oraz od 6 do 8 stycznia wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach będą nieczynne. Z powodu remontu nieczynne do odwołania pozostają też filie: nr 17 (os. Milenium) i  nr 24 (Ostropa). 1 i 6 stycznia zamknięte będzie też Muzeum w Gliwicach.

W zamian za Nowy Rok, który wypada w sobotę, 7 stycznia dzień wolny będą miały CPZiWR, ZDM, ZGM i OPS. Otwarty będzie natomiast Urząd Miejski, Centrum 3.0, MZUK (który za 1 stycznia będzie zamknięty 14 stycznia) oraz PUP.

info: gliwice.eu