GliwiceInformacjeRegion

Gliwice: Ulica Mickiewicza zachwyca

Wzdłuż ulicy Mickiewicza w Gliwicach powstał prawdziwy kwiatowy spektakl. Dywan pełen krokusów i żonkili przyciąga wzrok mieszkańców i spacerowiczów. Żółte kwiaty przeplatają się z niebieskimi oraz fioletowymi akcentami, tworząc niezwykle malowniczy widok, który zaprasza do wiosennego spaceru. Przyjemne słońce, ciepła pogoda i kwitnąca zieleń to doskonała okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu.

Wszystko to jest wynikiem jesiennych prac Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. Wówczas posadzono ponad 270 tysięcy cebulek, które teraz zakwitły, tworząc niepowtarzalną roślinną kompozycję. Poza dobrze znanymi krokusami i żonkilami, pojawiły się także nowe rośliny, które zasługują na uwagę – cebulica syberyjska o delikatnych płatkach przypominających dzwoneczki oraz zawilec grecki, przypominający stokrotki.

Widok jest naprawdę zachwycający, jednak rzecznik prasowy ZDM, Jadwiga Jagiełło-Stiborska, apeluje o szacunek do tej przestrzeni. Właściciele psów są proszeni o szczególną uwagę, by ich pupile nie niszczyły roślin. Niestety, zdarzają się przypadki, gdy nieostrożni spacerowicze pozwalają psom kopać wśród kwiatów, co negatywnie wpływa na estetykę alei.

Info: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *