Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż w związku z kolejnym etapem prac na skrzyżowaniu ulic: Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów w Gliwicach, od 15 lipca 2019 r. (poniedziałek) wprowadzone zostaną trasy objazdowe dla linii nr: 692 i 710.

Linia nr 692 w kierunku Śródmieścia, po obsłudze przystanku Osiedle Kopernika Oriona, autobus kursować będzie bezpośrednio ul. Toszecką, do włączenia się na stałą trasę przejazdu na przystanku Osiedle Kopernika Myśliwska.

Wyłączone z obsługi linii zostaną przystanki: Osiedle Kopernika SaturnaOsiedle Kopernika KąpieliskoOsiedle Kopernika PerseuszaOsiedle Kopernika AndromedyOsiedle Kopernika Ogródki Działkowe [nż]Osiedle Kopernika Dworzec Międzynarodowy [nż].

W zamian, włączony do obsługi zostanie przystanek Osiedle Kopernika. W przeciwnym kierunku trasa linii nie ulegnie zmianie.

 Linia nr 710 w kierunku Osiedla Kopernika, po obsłudze przystanku Gliwice Świętojańska, autobusy kursować będą ulicami: Toszecką, Oriona, Perseusza, Pionierów, do  tymczasowego stanowiska przystanku Osiedle Kopernika Pionierów, zlokalizowanego przy ul. Pionierów, przed skrzyżowaniem z ul. Toszecką. W przeciwnym kierunku trasa linii przebiegać będzie analogicznie.

Utrzymana zostanie obsługa wszystkich przystanków na odcinku Osiedle Kopernika Oriona – Osiedle Kopernika Pionierów, z tą różnicą, że odjazdy w kierunku Śródmieścia odbywać się będą ze stanowisk po przeciwnych stronach ulic.

Dojazd do Śródmieścia będzie z nich możliwy zarówno bezpośrednio,
jak i w systemie przesiadkowym z przejściem pieszym z przystanku Osiedle Kopernika Pionierów na przystanek Osiedle Kopernika Myśliwska.

Utrzymana zostanie tymczasowa lokalizacja stanowiska przystanku Osiedle Kopernika Myśliwska w kierunku centrum Gliwic, za skrzyżowaniem z ul. Zbożową.

Jednocześnie zakończony zostanie objazd dla linii nr 710 i 932, obowiązujący od 8 maja br.

Szacunkowy czas trwania tego etapu prac to 2 tygodnie.

Info: ZTM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here