GliwiceInformacje

Gliwice: Trzydzieści prac wpłynęło na konkurs

Trzydzieści prac wpłynęło na konkurs związany z przygotowaniem koncepcji architektonicznej dotyczącej zagospodarowania ulicy Zwycięstwa. Opracowanie miało obejmować odcinek tego traktu – od Rynku do ulicy Stanisława Dubois.

Po okresie świąteczno-noworocznym zbierze się powołana komisja, która ma 60 dni na przegląd otrzymanych zgłoszeń i ocenę prac, które wpłynęły na konkurs.

Najlepsze koncepcje zostaną nagrodzone, a w oparciu o nie zostanie opracowana dokumentacja projektowa, konieczna do rozpisania przetargu na wykonanie inwestycji. Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 95 tys. zł (I nagroda), 30 tys. zł (II nagroda) i 15 tys. zł (III nagroda).

Przypomnijmy. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z niemałym wyzwaniem – nowym spojrzeniem na ulicę Zwycięstwa, które byłoby połączeniem historycznego waloru głównego, miejskiego traktu ze współczesnymi oczekiwaniami zarówno mieszkańców (pieszych, rowerzystów, kierowców pojazdów) jak również gości odwiedzających miasto.

Ulica Zwycięstwa ma stać się miejscem przyjaznym dla wszystkich, a także uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych. W koncepcji należało także znaleźć miejsce dla ważnego elementu, jakim jest zieleń.

Info: ZDM Gliwice
Fot. G. Ożga