Grupa Johnson Matthey rozpoczęła budowę nowej fabryki w Gliwicach. Będą w niej produkowane nowoczesne katalizatory, a zatrudnienie znajdzie ok. 350 osób. Inwestycja będzie kosztować ok. 450 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, fabryka ruszy w połowie 2019 r.

Fabryka przy ul. Alberta Einsteina zajmie powierzchnię ok. 23 tys. m2 i będzie największą tego typu zakładem w regionie. Docelowo zatrudnienie znajdzie w niej ok. 350 osób, które będą zajmowały się produkcją katalizatorów do silników benzynowych i wysokoprężnych. Produkowane w Gliwicach katalizatory będą jednymi z najnowocześniejszych na świecie.

To druga inwestycja Grupy Johnson Matthey zlokalizowana w Gliwicach. Przy ul. Alberta Einsteina działa już fabryka Johnson Matthey Battery Systems produkująca baterie do skuterów i rowerów elektrycznych i zatrudnia około 700 pracowników.

Wybraliśmy Gliwice, ponieważ mają odpowiednie zaplecze wykwalifikowanych pracowników, liczne obiekty techniczne, uczelnie i instytuty badawcze. To wszystko pozwoli nam produkować jedne z najbardziej zaawansowanych katalizatorów na świecie – skomentował Ben Miller z firmy Johnson Matthey.

Grupa Johnson Matthey jest światowym liderem w dziedzinie nauki, od ponad 200 lat zaangażowanym w innowacje i przełomy technologiczne. Działania te mają globalny wpływ na takie obszary jak: transport o niskiej emisji, farmaceutyki, przetwarzanie chemiczne i wykorzystanie zasobów naturalnych.

Info: gliwice.eu