GliwiceInformacjeSport i rekreacja

Gliwice: Tauron GTK Gliwice vs Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 63:49

W sobotę 1 października 2022 r. na małej Hali Arena Gliwice odbył się mecz II kolejki Energa Basket Ligi pomiędzy Tauron GTK Gliwice a Polski Cukier Pszczółka Start Lublin.

Po bardzo wyrównanych dwóch kwartach na tablicy wyników widniał remis 30:30. Dopiero w trzeciej kwarcie zespołowi trenera Maroša Kováčika, za sprawą świetnej gry Jure Skificia, udało się osiągnąć kilkupunktową przewagę. Po 30 minutach gry zawodnicy GTK mogli cieszyć się dziesięcioma punktami przewagi – 51:41. W ostatniej kwarcie gospodarze spotkania kontrolowali sytuację na boisku, powiększając swoją przewagę i ostatecznie wygrywając pierwszy mecz w bieżących rozgrywkach 63:49.

Wyróżniającymi się zawodnikami drużyny GTK Gliwice byli Terrance Ferguson (14 pkt. i 11 zbiórek), Jure Skific (13 pkt. i 8 zb.) oraz Kamari Murphy (13 pkt. i 9 zb.). W drużynie z Lublina najlepszym zawodnikiem był Sherron Dorsey-Walker autor 24 pkt i 10 zbiórek.

Na trybunach Hali Arena panowała przyjazna, rodzinna atmosfera połączona z dopingiem gliwickiemu zespołowi. Przerwy umilały występy Mażoretek Azaria z Piekar Śląskich.

Zapraszamy na kolejny mecz w gliwickiej Arenie 19 października 2022r., w którym rywalem Tauron GTK Gliwice będzie Trefl Sopot.

Jeżeli chcesz aktywnie włączyć się w kibicowanie Klub Kibica GTK serdecznie zaprasza na sektor A. Zajrzyj także na stronę Fb.com/WierniGTK.A

materiał: Mariusz Baron