Gliwice: SWÓJ 1% ZOSTAW W GLIWICACH

0
559

Od 16 lat podatnicy mają możliwość przekazania 1 procenta z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Z roku na rok Gliwiczanie coraz częściej korzystają z tej możliwości, wspierając lokalne organizacje zajmujące się m.in. : organizacją wydarzeń kulturalnych i sportowych, pomocą niepełnosprawnym czy rozwijaniem twórczości dzieci i młodzieży. Przekazanie 1 procenta nic nie kosztuje, a pomaga każdemu indywidualnie zdecydować na co spożytkować część podatku.

Aby uprościć rozliczenie z fiskusem Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza na bezpłatne dyżury PIT-owe podczas których nasi wolontariusze pomogą przy wypełnieniu zeznań podatkowych w zamian za przekazanie 1% na rzecz dowolnej organizacji działającej w Gliwicach. W tym roku gliwickich organizacji, które mają prawo do tego typu dofinansowania jest 47. Listę wraz z opisem ich działań można znaleźć na stronie www.1procent.gcop.gliwice.pl, gdzie znajdują się także informacje o wypełnianiu deklaracji online. Najbliższy dyżur odbędzie się 27 marca od godz. 15.00 do 17.00 w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” przy ul. Studziennej 6 w Gliwicach.

Przekazać 1 procent mogą również emeryci i renciści. Wystarczy, że wypełnią specjalny formularz PIT-OP w którym wskażą organizację, którą chcą wspomóc. Uprawnieni do składania deklaracji PIT-OP nie muszą już osobiście składać go w wybranym Urzędzie Skarbowym. Pracownicy COK „Perełka” pomogą w wypełnieniu dokumentu na miejscu, a także zadbają o dostarczenie go do US. Na tę grupę podatników czekamy w każdym roboczym dniu tygodnia od godz. 10.00 do 18.00. W razie pytań można się kontaktować także z pracownikami COK pod numerem: (32) 775 20 53 lub po przez emaila: cok@gcop.gliwice.pl.

Ostateczny termin składania deklaracji podatkowych upływa 30 kwietnia 2019 roku. W ubiegłym roku podatnicy podlegający pod Pierwszy Urząd Skarbowy, przekazali na gliwickie organizacje blisko 1,2 mln złotych.