Nikola Beblik, studentka I roku inżynierii biomedycznej na Politechnice Śląskiej, została nagrodzona stypendium w ramach czwartej edycji programu „Nowe Technologie dla Dziewczyn”, przyznawanym przez firmę Intel i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Studentka gliwickiej uczelni jest jedyną osobą z Górnego Śląska, która otrzymała w tym roku stypendium w ramach programu „Nowe Technologie dla Dziewczyn”.

– Zgłosiłam się, ponieważ chciałabym na swoim przykładzie promować programowanie i informatykę wśród innych dziewczyn – głównie tych młodszych, chodzących jeszcze do szkoły podstawowej – mówi Nikola Beblik.

Program „Nowe Technologie dla Dziewczyn” to odpowiedź na małą liczbę kobiet w kluczowym dla rozwoju świata obszarze nowych technologii. Twórcy programu – firma Intel, lider na rynku nowych technologii, oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która współorganizuje m.in. akcje „Dziewczyny na Politechniki”, zdecydowały się wspólnie zaoferować maturzystkom i studentkom program wsparcia ich rozwoju – „Nowe technologie dla Dziewczyn”.

Wyróżnione stypendystki znajdą się pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Dostaną również stypendium w wysokości 12 tys. zł brutto, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną zaproszone także do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel na naszym kontynencie.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w czwartek, 4 października, w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel w Gdańsku.

Info: gliwice.eu