Do Bożego Narodzenia pozostał niemal miesiąc, ale ozdabianie miasta świetlnymi dekoracjami już się rozpoczęło. Nad podkreśleniem magii świąt i nadaniu miastu odpowiedniego klimatu tradycyjnie czuwają pracownicy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. Co przygotowują dla gliwiczan?

Pierwsze przygotowania już się rozpoczęły – na placu Piłsudskiego zabłysły świetlne kaskady, przyozdobiono skwer Dessau, na placu Krakowskim pojawiły się pierwsze choinki, a w różnych dzielnicach miasta ozdabiane są latarnie. Przy ul. Dworcowej stawiana jest ogromna choinka. Lada dzień dekoracje pojawią się również w ścisłym centrum miasta i osiedlach. Wkrótce iluminacje ozdobią również fontanny, a skwer nad DTŚ – wielka choinka.

Tradycyjnie, na skwerze Doncaster stanie ciesząca się ogromną sympatią gliwiczan wielka, przestrzenna bombka. Z kolei przed wejściem głównym do Urzędu Miejskiego, tuż obok fontanny z tańczącymi faunami, pojawi się choinka. Na balkonie Ratusza stanie choinka, a na Rynku pojawi się Szopka Bożonarodzeniowa.

Miliony kolorowych światełek będą zdobić Gliwice aż do pierwszych dni nowego roku.

Info: gliwice.eu