Gliwice: Spotkanie z Marzeną Filipczak w MBP- 14 października

0
84

14 października o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17 odbędzie się spotkanie z Marzeną Filipczak – podróżniczką, dziennikarką, autorką książek o samodzielnym podróżowaniu, która opowie m.in. o bliskiej egzotyce na nowe czasy.

Marzena Filipczak – samotnie przemierzyła m.in. subkontynent indyjski, Azję Południowo-Wschodnią, Azję Środkową (w tym zamknięty na świat Turkmenistan i miasta na dawnym Jedwabnym Szlaku), Bliski Wschód (Iran, Kurdystan w granicach Turcji i Iraku, Jordanię i inne), Kaukaz, wielokrotnie Skandynawię i Bałkany, wędrowała przez Himalaje i Islandię, biwakowała w namiocie w afrykańskich parkach narodowych. Zawsze podróżuje w pojedynkę, bo uważa, że w ten sposób wszystko odczuwa się „bardziej” – i miejscowi ludzie są wobec niej śmielsi, i ona ma częściej potrzebę do nich podjeść.

Daj się porwać w podróż literackim szlakiem z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach!

Liczba miejsc ograniczona. W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

info: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here