Ludzie od zarania dziejów marzyli o tym, by choć na chwilę wzbić się w powietrze jak ptak i poczuć niczym nieograniczoną wolność. Idealnym miejscem do spełnienia tych marzeń jest lotnisko w Gliwicach.

Aeroklub Gliwicki zaprosił mieszkańców Gliwic i miast ościennych na Spadochronowe Mistrzostwa Śląska w celności lądowania.

Cykliczna impreza odbyła się 3 sierpnia 2019 roku na płycie gliwickiego lotniska.

Zgodnie z regulaminem mistrzostw spadochroniarze startowali w trzech kategoriach celności lądowania tj. w kategorii spadochronów szkolnych, szybkich i klasycznych.

Obok klasyfikacji indywidualnej prowadzona była również klasyfikacja drużynowa ( drużyny 3-osobowe).

Gospodarze do dyspozycji zawodników, jak w poprzednich latach przygotowali samolot AN-2.

Przy okazji widowiskowej imprezy odbył się także Dzień Otwarty czyli  gliwicki aeroklub otworzył hangar, w którym chętni mogli podziwiać sprzęt i statki powietrzne.

Ci co chcieli przez kilka minut poczuć „wiatr w skrzydłach” mogli skorzystać z zaproszenia na lot szybowcem (za wyciągarką) w promocyjnej cenie 99 złotych (cena regularna to 150 złotych). Każdy kto z tej oferty skorzystał obejrzał świat z innej perspektywy niż na co dzień. Niesamowite widoki i uczucie lekkości z pewnością na długo skaczącemu pozostaną w pamięci.

Pogoda dopisała ,więc gości na gliwickiej płycie lotniska nie brakowało –  w każdym wieku i nie zależnie od płci.

Zgromadzeni widzowie z zapartym tchem obserwowali skoczków lądujących na ziemi z czaszą spadochronu. Było miła atmosfera, dużo adrenaliny, euforia i emocje, jak przy każdym tego typu wydarzeniu.

Relacja: Agnieszka Łyko