GliwiceInformacjeRegion

Gliwice: Solidarni w walce z cukrzycą

Gliwice solidarnie włączają się w obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, który przypada w czwartek, 14 listopada. To ważna okazja, aby zwrócić uwagę na chorobę, z którą zmaga się 3 miliony Polaków i ponad 460 milionów ludzi na świecie.

Tego dnia w holu Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa 21 zostanie uruchomiony „Słodki Przystanek”, gdzie każdy chętny będzie mógł zbadać poziom cukru we krwi. Kącik profilaktyczny, dostępny od 11:00 do 15:00, umożliwi też konsultacje dotyczące cukrzycy i zdrowego odżywiania.

„Słodki Przystanek” organizuje Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w ramach projektu „Słodkie Pogotowie”, który finansowany jest z budżetu Miasta Gliwice. Działanie to od lat wspiera osoby chore na cukrzycę, a także prowadzi działania edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie zdrowego stylu życia.

Regularne badania poziomu cukru oraz świadomość na temat profilaktyki mogą bowiem pomóc uniknąć konsekwencji tej choroby cywilizacyjnej, będącej wynikiem m.in. niewłaściwej diety i braku aktywności fizycznej.

Gliwice na znak wsparcia akcji 14 listopada podświetlą Radiostację Gliwicką oraz Palmiarnię Miejską na niebiesko, a dodatkowo na telebimach miejskich wyświetlane będą edukacyjne treści podkreślające problem cukrzycy w społeczeństwie. Symboliczna niebieska dekoracja pojawi się także w wybranych miejscach, aby zachęcić mieszkańców do refleksji i dbałości o zdrowie.

Na co dzień osoby zainteresowane konsultacjami mogą odwiedzić stały punkt „Słodkiego Pogotowia” przy ul. Młyńskiej 17, otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00–14:00. W placówce można skorzystać z bezpłatnych porad diabetologicznych oraz edukacji żywieniowej, a także uzyskać wsparcie w zakresie cukrzycy typu I u dzieci.

Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 32/331-33-49 lub 605-331-345, bądź mailowy na adres biuro@mojacukrzyca.pl.

Gliwicki projekt „Słodkie Pogotowie” od lat działa na rzecz osób z cukrzycą, pomagając im w prowadzeniu normalnego życia.

Info: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *