GliwiceInformacjeKultura i rozrywka

Gliwice: Seniorze, pochwal się swoim wierszem!

Czas wyciągnąć wiersze z szuflady! Na X Rodzinnym Pikniku Seniora literackie dzieła seniorów przeczytają aktorzy Teatru Miejskiego w Gliwicach. Wystarczy zgłosić swoją pracę.

Wielkimi krokami zbliża się X Rodzinny Piknik Seniora. 3 września w parku Chopina stanie 60 stoisk z przeróżnymi atrakcjami dla całych rodzin. Specjalną niespodziankę przygotowuje między innymi Teatr Miejski, który postanowił połączyć talenty aktorów i seniorów zajmujących się twórczością literacką.

W namiocie gliwickiego teatru teksty, dostarczone wcześniej przez seniorów, zaprezentuje małżeństwo aktorów – Alicja Stasiewicz i Lech Mackiewicz. To niezwykle utalentowani, znani nie tylko z desek teatralnych, ale też ekranów telewizyjnych i kinowych artyści.

– Cieszymy się na spotkanie z państwa twórczością, niech usłyszą o niej kolejne osoby – zaprasza na wydarzenie Lech Mackiewicz.

To doskonała okazja, by wyjść z cienia i pochwalić się swoim talentem przed szerszą publicznością. Jak to zrobić? Wystarczy przesłać swój wiersz drogą elektroniczną – na adres edukacja@teatr.gliwice.pl – lub przynieść osobiście do kasy teatru. Zgłoszenia poezji przyjmowane są do 1 września.

Info: UM Gliwice
Fot. materiały Teatru Miejskiego w Gliwicach