Uwaga kierowcy! W środę, 8 maja, rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic: Toszeckiej, Pionierów i Myśliwskiej. Organizacja ruchu będzie się zmieniać wraz z postępem prac.

Przebudowa tego ważnego skrzyżowania zwiększy jego przepustowość, poprawi komfort jazdy oraz bezpieczeństwo pieszych. Inwestycja o wartości ok. 6,5 mln zł,  będzie prowadzona na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojciecha do zjazdu, do restauracji Mc Donald’s.

Pierwszy etap prac na ul. Toszeckiej obejmie odcinek od ul. Wojciecha do ul. Sokoła. Wyłączony zostanie jeden pas ruchu – w kierunku centrum. Nadal jednak będzie możliwość jazdy w dwóch kierunkach – zarówno do centrum Gliwic, jak i Pyskowic.

Kierowcy poruszający się w kierunku centrum miasta nie będą mogli skręcić w ul. Myśliwską. Objazd wyznaczony zostanie ulicami: Pionierów do ronda i następnie do ul. Toszeckiej i Myśliwskiej. Jadący w kierunku Pyskowic nie będą mogli skręcić w ul. Pionierów. Objazd zostanie wytyczony ulicami: Wojciecha, Bończyka i Myśliwską.

Organizacja ruchu będzie się zmieniać wraz z postępem prac. Kierowcy proszeni są o ostrożność i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Po zakończeniu prac, kierowcy poruszający się ul. Toszecką, dojeżdżając do skrzyżowania, będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu: dla skręcających w lewo, dla jadących na wprost i osobny dla skręcających w prawo. Przejeżdżający przez skrzyżowanie na wprost, będą poruszali się dwoma pasami ruchu, które w miarę oddalania się od krzyżówki, zwężą się do jednego. Ponadto firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o., wykonawca inwestycji, wybuduje zatokę autobusową i ułoży chodniki. Z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących przy przejściach ułożona zostanie specjalna kostka. Inwestycja powinna się zakończyć jeszcze w tym roku.

Info: gliwice.eu