Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych rusza z kolejną rekrutacją wolontariuszy zainteresowanych wolontariatem szpitalnym w Gliwicach. Przed kandydatami szkolenia teoretyczne oraz praktyczne.

Wolontariat szpitalny ma charakter wolontariatu niemedycznego i jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. Wolontariusze w ośrodku będą mogli podjąć działania zarówno na rzecz pacjentów (np. wykonywanie drobnych zakupów, towarzyszenie, rozmowa, wspólne oglądanie telewizji, czytanie książek, krótki wspólny spacer, pomoc przy posiłkach), jak i na rzecz szpitala (np. pomoc przy przewożeniu pacjentów na badania, przenoszenie wyników badań między oddziałem a laboratorium oraz pomoc w innych przedsięwzięciach organizowanych w ośrodku). Naszym zamiarem jest stworzenie grupy wolontariuszy, która poza działaniami w ośrodku będzie regularnie raz w miesiącu spotykać się z nami w Centrum Wolontariatu. Chcielibyśmy poznać wasze potrzeby i oczekiwania, aby w późniejszym czasie móc wspierać was w działaniach, organizując szkolenia, warsztaty itp.

Pytania i wątpliwości można kierować do Moniki Gomoły – tel. 32 775 01 78, mejl: m.gomola@gcop.gliwice.pl. Na zgłoszenia czekamy do 15.03.2019.

Info: gliwice.eu /GCOP