GliwiceKronika strażacka

Gliwice: Ratownikiem się jest, a nie bywa !

Pan mł. ogn. Rafał Garbacz, podczas swojego urlopu, w dniu 21 stycznia br., w trakcie odpoczynku w górskim schronisku „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej w Tatrach zwrócił uwagę na nienaturalne zachowanie młodego mężczyzny. Po rozpoznaniu stwierdził, że mężczyzna znajduje się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, o czym poinformował przebywających w schronisku ratowników TOPR. Razem z nimi i obecnym na miejscu lekarzem zdiagnozowali stan hipoglikemii i wdrożyli odpowiednie postępowanie, do czasu przybycia wezwanego na miejsce zespołu ratownictwa medycznego. Rafał, dzięki swojej czujności, wiedzy i doświadczeniu wymiernie przyczynił się do uratowania życia drugiemu człowiekowi.

Rafał to strażak z kilkunastoletnim doświadczeniem służby, jest również ratownikiem medycznym. Na co dzień pełni służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Gliwicach – Łabędach

W dniu wczorajszym, w związku z tym wydarzeniem, podczas zmiany służby odczytano list gratulacyjny podpisany przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, pana nadbrygadiera Jacka Kleszczewskiego.

Rafał, wyrazy uznania dla Twojej postawy!

Zdjęcia/info: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach