Gliwice: Przygotowania do WOŚP

0
825
Gliwicki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponownie rozpoczął swoją działalność. Przygotowuje się do kolejnego finału WOŚP, który odbędzie się 14 stycznia 2018 r.

Szefem sztabu w tym roku jest Marek „Zima” Niewiarowski, członek zespołu branżowego ds. kultury, dyrektor Winter Reggae oraz wiceprezes Stowarzyszenia GTW. Wkrótce znane będą informacje dotyczące wolontariuszy – zostaną podane na stronie http://www.gtwgliwice.pl/sztab.html.

16 października w Warszawie Jerzy Owsiak w imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosił termin i cel zbliżającego się Finału Orkiestry. Poinformował m.in., że 26 Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018 r., a jego celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Kolejny raz stowarzyszenie GTW będzie głównym koordynatorem akcji w Gliwicach. Warto przypomnieć, że wiosną br. stowarzyszenie otrzymało specjalny medal z rąk Jurka Owsiaka podczas wielkiej gali WOŚP w Warszawie. Jurek Owsiak odznaczył również medalami Agnieszkę Musiał i Dariusza Opokę, którzy od 2004 r. organizowali finał w Gliwicach, a także byli członkami Pokojowego Patrolu. Jak zapowiadają organizatorzy z GTW, w roku 2018 czeka nas w Gliwicach turniej, imprezy towarzyszące oraz finał na Rynku. Jak zawsze imprezę wspiera Samorząd Miasta Gliwice.

 
info: starostwo.gliwice.pl