Gliwice: Premiera opery marionetkowej

0
156

28 września w Gliwicach zabrzmi dzieło G. F. Händela „Acis&Galatea”. Wydarzenie – w wersji kukiełkowej – odbędzie się w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej All’Improvviso. Bilety są w sprzedaży.

Premiera opery marionetkowej na gliwickim festiwalu All’Improvviso – to plan na ostatni czwartek miesiąca. O godz. 19.00 w Ruinach Teatru Victoria będzie okazja do spotkania z wybitnymi zagranicznymi artystami, orkiestrą Collegium Marianum, teatrem Buchty a loutky, a także fantastycznymi solistami. Tego nie można przegapić! Bilety są dostępne online, wejściówki w cenie ulgowej można kupić jedynie w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Składowej 8A (Centrum Przesiadkowe).

To jednak nie wszystko. Przypomnijmy, że tegoroczną edycję festiwalu All’Improvviso zainauguruje występ Theresia Orchestry. Koncert odbędzie się już w najbliższy piątek, 22 września, również w Ruinach Teatru Victoria. Młodzi, utalentowani muzycy wykonają dzieła Lipińskiego, Haydna i Mozarta.

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Kulturalne Fuga przy współpracy Centrum Kultury Victoria.

Info: UM Gliwice