Gliwice: Powroty gliwickich instytucji kultury

0
323

14 lipca zostanie ponownie otwarte Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w kinie Amok, natomiast Oddział Odlewnictwa Artystycznego i Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, oddziały Muzeum w Gliwicach, wracają 1 sierpnia.

W Teatrze Miejskim w Gliwicach sezon rozpocznie się w połowie sierpnia. Jako pierwsze zostaną wystawione spektakle dla dzieci: „Mała Syrena” (11–14 sierpnia),  „Chłopiec z Gliwic” (26–29 sierpnia). Więcej informacji na stronie kultura.gliwice.eu.

Na kanale YouTube prowadzonym przez Teatr opublikowano w ramach projektu „Mamo! Tato! Włącz Teatr” spektakle dla dzieci: „Tuwim dla dzieci” oraz „Pod kolor” (spektakl „Pod kolor” w dwóch wersjach, jedna z nich z tłumaczeniem na język migowy).

W okresie wakacyjnym kasa teatru w kinie Bajka będzie nieczynna do 30 lipca, kasa teatru w głównej siedzibie (ul. Nowy Świat) będzie nieczynna w lipcu i sierpniu, za wyjątkiem dni, w które zaplanowane są prezentacje spektakli. Kino Amok wznawia działalność 30 lipca.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach pracuje w wakacyjnych godzinach otwarcia. Więcej na stronie biblioteka.gliwice.pl.

Info: gliwice.eu