Gliwice: „POWITANIE” na scenie Teatru Miejskiego

0
395

W najbliższą weekend ( 6,7 i 8 września) otwieramy znów naszą SCENĘ MIKRO – scenę dla najmłodszych widzów. To okazja dla rodziców z maluszkami, którzy chcą kroczek po kroczku oswajać swoje pociechy z teatrem, kulturą, sztuką a przede wszystkim z rówieśnikami, których spotkają w teatrze. Budując nasze spektakle „najnajowe” staramy się tworzyć przyjazne środowisko już dla kilkumiesięcznych dzieci. Za pomocą prostych znaków, symboli, gestów i słów uczymy je wzajemnego kontaktu, uwagi, a także pierwszych zaskakujących emocji. To mała – wielka lekcja dla małych – wielkich ludzi. I wspaniała okazja dla nas – dorosłych – aby obserwować, słuchać a przede wszystkim wspólnie z dziećmi zanurzać się w magicznym świecie teatru.

 

POWITANIE

reż. Bartosz Kurowski

czas trwania 35 min.;  
dla dzieci 0,5-3 lat i opiekunów;
bilety  / 24zł z (normalny) 19zł (ulgowy);

Występują: Iga Bancewicz, Cezary Jabłoński, Łukasz Grund (muzyka na żywo)

Spektakl jest kooprodukcją Teatru Miejskiego w Gliwicach i Teatru Zagłębia.

Zapraszamy Państwa na spektakl „Powitanie” w reż. Bartka Kurowskiego. Przedstawienie jest skrojone na miarę naszych najmłodszych widzów. Aby poczuć się domowo,  wszyscy goście  zdejmują buty tuż przed wejściem na spektakl,  po czym zajmują wygodne miejsca na podłodze blisko aktorów. Działania i obrazy, które możemy  zobaczyć w trakcie są dostrojone dźwiękowo, świetlnie i emocjonalnie już do dzieci kilkumiesięcznych. Muzyka w „Powitaniu” jest tworzona na żywo przez muzyka i aktorów a czasem przez same dzieci. Na zakończenie spektaklu dzieci wraz z rodzicami mogą wkroczyć w przestrzeń sceny, aby dosłownie dotknąć i poczuć każdy element przedstawienia.

 

Scenariusz „Powitania” nawiązuje do zwyczajów, które towarzyszą narodzinom dziecka i jego pierwszym krokom w różnych kulturach. Spektakl zachwyca najmłodszych obrazami i dźwiękami, które,   oddziałując na wszystkie zmysły maluchów,  skutecznie wspomagają rozwój dzieci. „Powitanie” jest pierwszą propozycją w naszym repertuarze dla niemowlaków i jednocześnie jedną z niewielu na Śląsku.

 

TERMINY SPEKTAKLI:
6 września 2019 ( piątek) godz. 11.00
7 września 2019 (sobota) godz. 15.00
8 września 2019 (niedziela) godz. 15.00

 

BILETY do nabycia online na stronie www.teatr.gliwice.pl (bez wychodzenia z domu)

lub w naszych KASACH:

 

Kasa w Teatrze Miejskim w Gliwicach:
ul. Nowy Świat 55 – 57
tel: 32/232-13-39
e-mail:kasa@teatr.gliwice.pl

godziny otwarcia:
wt. – pt., godz. 10.00 – 19.00
sob., godz. 12.00 – 19.00
nd., 2 godz. przed spektaklem

Kasa w Kinie Amok (Scena Bajka)
ul. Dolnych Wałów 3
tel: 32/231-56-99
e-mail:kasa@amok.gliwice.pl

godziny otwarcia:
wt. – pt., godz. 8.30 – 20.30
sob., nd., godz. 15.00 – 20.30

 

foto: Bożena Nitka