Politechnika Śląska partnerem Areny Gliwice

Wczoraj, w gliwickiej hali doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Areną Gliwice a Politechniką Śląską. Kooperacja pomiędzy tymi dwoma instytucjami trwa od samego początku. Obiekty, znajdujące się w bliskim sąsiedztwie wspólnie zrealizowały już kilka przedsięwzięć. Dzisiaj Rektor Politechniki Śląskiej oraz Zarząd Areny Gliwice podpisali oficjalnie porozumienie w sprawie integracji środowiska akademickiego. Pierwszy wielki projekt już 10 kwietnia, podczas Festiwalu Piłki Ręcznej: mecz Handball Legends vs Politechnika Śląska.

Nauka i biznes łączą siły

 „Bardzo się cieszymy, że dojdzie do tej współpracy. Arena Gliwice – ten piękny obiekt jest tuż obok nas. Chcielibyśmy, aby nasze środowisko akademickie nie tylko korzystało z oferty rozrywkowej obiektu w czasie wolnym, ale również było wsparciem naukowo-badawczym.” – mówił podczas konferencji Rektor Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

„To porozumienie to owoc długich rozmów i ustaleń. W jego zakres wchodzi nie tylko promocja wydarzeń, jakie odbywają się w Arenie Gliwice, ale również aktywizacja studentów, staże i stała współpraca. Przy takich wydarzeniach jakie odbywają się w Arenie i ilości potrzebnego sprzętu oraz nagłośnienia to na pewno duża dawka praktycznej wiedzy dla naszych elektroników i elektryków. W skład tego porozumienia wchodzi bardzo wiele obszarów działania” – dodał Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, profesor Politechniki Śląskiej dr hab. Inż. Tomasz Trawiński.

Ogłoszenie współpracy z Politechniką Śląską ma na celu integrację środowiska akademickiego, w tym promocję wydarzeń naukowych, aktywizację studentów w czasie wolnym oraz wsparcie naukowo-badawcze, a także wzmocnienie współpracy w obszarze biznesu.

Współpraca i sportowa rywalizacja

W drugiej części spotkania zaprezentowano sportowy projekt pod egidą Festiwalu Piłki Ręcznej, który zorganizowany zostanie z okazji meczu Polska-Niemcy w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2020. 10 kwietnia odbędzie się mecz Handball Legends vs Politechnika Śląska. Handball Legends to grupa szczypiornistów, której celem są działania charytatywne i propagowanie piłki ręcznej. Już w kwietniu zmierzą się z przedstawicielami Politechniki w spotkaniu, z którego część środków ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na cele charytatywne. Na spotkaniu obecni byli Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk, którzy wynieśli tę dyscyplinę na wyżyny oglądalności. Dzisiaj chcą nie tylko popularyzować piłkę ręczną, ale i pomagać.

To wspaniały sport. A jeśli przy okazji możemy się bawić i pomagać, to tym bardziej z radością gramy” – mówili zawodnicy.

Wiemy, że w składzie Handball Legends będą czołowi zawodnicy, skład drużyny Politechniki Śląskiej jest natomiast owiany tajemnicą. Kto zmierzy się z legendami dowiemy się dopiero 10 kwietnia o godzinie 20:20, zaraz po meczu Polska-Niemcy. To będzie dzień pełen atrakcji, bo oprócz rywalizacji i zabawy, Arena Gliwice silnie akcentuje kwestię pomocy. Do wylicytowania zostanie przekazane najlepsze miejsce na hali, czyli kanapa przed samą linią boiska. Pieniądze z licytacji również zostaną przekazane potrzebującym. Cel poznamy już wkrótce.

Mecz Polska – Niemcy w ramach Mistrzostw Europy 2020 już 10 kwietnia o godzinie 18:00. Bilety dostępne na portalu Eventim.pl oraz stacjonarnie w kasie Areny Gliwice (przy wejściu D) codziennie w godzinach 13.00 – 18.00 (płatność kartą i gotówką).

Podpisy do zdjęć:

Fot. 1. Od lewej: Marcin Gawron i Marcin Herra, Arena Operator; prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, Rektor Politechniki Śląskiej; dr hab. Inż. Tomasz Trawiński, profesor Politechniki Śląskiej, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia.

Fot. 2 Od lewej: Grzegorz Tkaczyk i Sławomir Szmal z Handball Legends; dr hab. Inż. Tomasz Trawiński, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, profesor Politechniki Śląskiej; doc. dr Krzysztof Czapla z Politechniki Śląskiej.

Info: Arena Gliwice