Gliwice: Piotr Rubik – Jubileusz 25 lat na scenie w Arenie Gliwice

0
389

Wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbyło się w dniu 4 kwietnia 2022 roku w Arenie Gliwice.

Entuzjaści interesujących brzmień i dobrej muzyki mieli niepowtarzalną okazję posłuchać na żywo pięknych kompozycji Piotra Rubika.

Kim jest Piotr Rubik to jedyny w swoim rodzaju dyrygent, kompozytor muzyki pop, filmowej i teatralnej, a także instrumentalista (wiolonczela, fortepian), producent muzyczny, prezenter telewizyjny, osobowość medialna, wokalista. Twórca wielkich form muzycznych dokonał fuzji – muzyki klasycznej i rozrywkowej i z tych gatunków stworzył swój charakterystyczny styl.

Popularny kompozytor zabrał słuchaczy w sentymentalną podróż pełną wrażliwości, pasji, miłości i spełnienia. A to dlatego, że Piotr Rubik obchodzi 25-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji powstała trasa jubileuszowa podsumowująca ćwierć wieku na scenie. I na szlaku celebrowania rocznicy znalazły się także Gliwice.

Podczas muzycznego spotkania jubilat zaprezentował pełny pakiet atrakcji. Wprowadził do programu zupełnie nowe, a jednocześnie nieoczekiwane interpretacje znanych utworów. Ponadto opowiedział ciekawe i zabawne historie związane z powstawaniem poszczególnych przebojów.

Na estradzie wraz z Piotrem Rubikiem pojawił się zespół muzyczny i znakomici soliści – Michał Gasz (rodowity knurowianin – piosenkarz, aktor musicalowy, autor tekstów i kompozytor) ,Marta Moszczyńska (piosenkarka i aktorka), Marcin Januszkiewicz (aktor, piosenkarz, autor tekstów piosenek i kompozytor), Agnieszka Przekupień ( aktorka, wokalistka, trener wokalny).

Wszyscy artyści byli w znakomitej formie, całą paletę brzmień nasycili energią i niemal od pierwszych taktów pomiędzy nimi, a publicznością zaiskrzyło.

Rubik nie tylko posiada wielki talent, ale też otwarte serce pełne empatii dla drugiego człowieka. Zdecydował się wraz z zespołem i artystami, z którymi występuje w trasie jubileuszowej na przekazanie części dochodu z koncertów w Gliwicach oraz we Wrocławiu na pomoc osobom dotkniętym wojną.

Słuchacze w Arenie Gliwice nie kryli zachwytu i poruszenia, jakie wywołało spotkanie ze sławnym idolem. Publiczność zasiadająca na widowni żywiołowo reagowała, niejednokrotnie nucąc pod nosem doskonale znane piosenki. Wartość wrażeń i wspomnień po koncercie – bezcenne.

Relacja: Agnieszka Łyko