GliwiceInformacje

Gliwice: Palmiarnia znów otwarta

To doskonała wiadomość dla wszystkich tęskniących za gliwickimi tropikami! Zakończyła się trwająca blisko 2 miesiące modernizacja dwóch ścian największego pawilonu Palmiarni Miejskiej – pawilonu historycznego. Od soboty, 27 sierpnia, obiekt z atrakcyjnymi egzotycznymi i rodzimymi przedstawicielami fauny i flory znów będzie otwarty dla zwiedzających!

Prace modernizacje w Palmiarni miejskiej są prowadzone każdego roku. Wszystko po to, by roślinom i zwierzętom zapewnić maksymalnie korzystne warunki bytowania i wzrostu, a odwiedzającym komfort podczas tropikalnych spacerów. Tym razem, podczas przerwy technologicznej wymieniono dwie ściany pawilonu historycznego, wyremontowano przejścia między pawilonami ekspozycyjnymi, odmalowano stalowe konstrukcje, a systemy grzewcze poddano naprawie i konserwacji. Prowadzono też szereg drobniejszych prac i zajmowano się alpinistyczną pielęgnacją roślin z użyciem podnośników koszowych. Efekty prac będzie można zobaczyć od 27 sierpnia, w godzinach otwarcia obiektu.

– Każda modernizacja w Palmiarni to duże przedsięwzięcie logistyczne, które wymaga zabezpieczenia roślin m.in. przed wiatrem. Tego typu prace celowo prowadzone są latem, by rośliny jak najmniej ucierpiały z powodu różnicy temperatur. To były bardzo intensywne dwa miesiące, na szczęście modernizacja przebiegła bez komplikacji, w przewidzianym terminie i bez szkody dla naszych cennych eksponatów – mówi Marek Bytnar, kierownik Palmiarni.

Był to kolejny etap modernizacji pawilonu historycznego – w ubiegłym roku wymieniono tam całą aluminiową konstrukcję ścian, stare panele poliwęglanowe zastąpiono nowymi, a w części od strony parku Chopina – szkłem.

Przypominamy, że w Palmiarni obowiązują zniżki na zakup biletu wstępu, m.in. respektowana jest Gliwicka Karta Mieszkańca.

info: gliwice.ei