Gliwice: „Opowieść o dźwięku” otwarcie Parku doświadczeń

0
618

Prezydent Miasta Gliwice zaprasza na:
Opowieść o dźwięku, otwarcie Parku doświadczeń
21 października (sobota) 2017 r.,
Teren Radiostacji Gliwice godz. 18:00

 

Bębnieniem, stukaniem i dźwięczeniem otworzy się nowa przestrzeń w Gliwicach. Prezydent Miasta Gliwice zaprasza na wydarzenie „Opowieść o dźwięku, otwarcie Parku doświadczeń”.

Będzie głośno i dźwięcznie, dosłownie – bo na otwarcie przygotowany został specjalny pokaz bębniarsko świetlny „Pitter – Patter show”, który zabierze widzów w podróż przez brzmienia, a wszystko to w industrialnej stylizacji. Przedstawienie będzie połączeniem teatru, cyrku i koncertu, w wykonaniu grupy perkusistów, szczudlarzy i aktorów. W role instrumentów wcielą się również urządzenia w parku, które podświetlone rozbłysną tego wieczoru wyjątkowo mocno.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Program wydarzenia.
18:00 Rozpoczęcie – teren Parku doświadczeń przy ul. Tarnogórskiej
18:00 – 18:30 Wystąpienia przedstawicieli Miasta Gliwice i Menadżera Projektu – SSM
18:30 – 19:00 „Opowieść o dźwięku” Prof. dr hab. inż. Tadeusz Pustelny / Dr inż. Kamil Barczak. Krótkie popularyzatorskie wystąpienia na temat dźwięku i jego fizycznych właściwości
19:00 – 19:15 Uroczyste przecięcie wstęgi,
19:15 – 20:00 „Piter–patter show” Widowisko dźwiękowo – świetlne. Widowisko ruchowe połączone z show bębniarskim, opartym o grę świateł, ruch i dźwięk. Widowisko realizowane przez grupę perkusistów oraz aktorów.
20:00 Możliwość korzystania z urządzeń w parku przez widzów.