Gliwice: Okazy z pazurem

0
263
Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Uwaga miłośnicy kaktusów! Tylko do niedzieli, 4 czerwca, w Gliwickiej Palmiarni można podziwiać kolekcję sukulentów Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów Oddziału Śląskiego. Kolekcja liczy kilkaset okazów.

Gliwicką Palmiarnię warto odwiedzić zawsze, chociażby po to, by podejrzeć, jak rosną i kwitną rośliny, czy sprawdzić jak się mają ryby pływające w ogromnych akwariach. Ze względu na spokój, wyjątkowy klimat panujący w pawilonach, można tam wypocząć i naładować się pozytywną energią. Teraz jest jeszcze jeden powód do odwiedzin – wystawa kaktusów. Sporo z nich właśnie kwitnie i naprawdę jest co podziwiać.

Kilkaset kłujących piękności z pewności zwróci uwagę osób interesujących się egzotycznymi roślinami. W piątek, sobotę i niedzielę (2-4 czerwca) dodatkowo odbędzie się kiermasz roślin. O zakupione rośliny z pewnością warto dbać – pamiętajcie, że sukulenty podlewa się do końca października, a później dopiero od końca kwietnia. Koniecznie trzeba zapewnić im odpowiednie warunki do zimowego odpoczynku, najlepiej w ciemnym miejscu. Wiosną, wyciągając kaktus ze schowka czy piwnicy, możecie zostać zaskoczeni okazałym kwiatem.

Odwiedzając wystawę, można uzyskać dodatkowe porady od członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Palmiarni, w cenie biletu wstępu.

info: gliwice.eu

Fot. M.Foltyn/UM Gliwice