Drogie biegaczki, drodzy biegacze!

Odwołujemy VII Półmaraton Gliwicki.

Do ostatnich dni walczyliśmy o tą odrobinę normalności jaką daje wspólny udział w zawodach w tym zwariowanym czasie. Dzisiaj, biorąc pod uwagę wzrost wykrytych infekcji, rosnące poczucie zagrożenia epidemiologicznego i wprowadzone wczoraj w nocy kolejne ograniczenia podjęliśmy ostateczną decyzję o rezygnacji z imprezy.

To na nas ciąży odpowiedzialność za to, aby impreza mogła się odbyć bezpiecznie i w ramach obowiązującego prawa. Bezpieczeństwo – wydaje nam się – byliśmy w stanie zapewnić: wirtualne biuro, rozbicie na strefy startowe i rozproszony start dawały dobrą gwarancję tego bezpieczeństwa Poświadcza to pozytywna opinia sanepidu z przed miesiąca. Co do zorganizowania imprezy w ramach istniejącego prawa to spodziewaliśmy się, że nowe rozporządzenie w ogóle zabroni organizacji imprez. Nie zabroniło, ale nałożyło na nas, organizatorów, kolejne obowiązki, którym nie jesteśmy w stanie podołać w tak krótkim czasie ani ze względów formalnych, ani organizacyjnych.

Rezygnujemy. Pozostajemy z setką gotowych do pomocy Wam wolontariuszy, z kilkoma tonami sprzętu, napojów, rzeczy do pakietów, medali, statuetek i… z poczuciem bezsensownie wykonanej przez ostatnie kilka miesięcy pracy.

Półmaraton Gliwicki wróci w lepszych czasach. Może na wiosnę, może jesienią 2021. Wpisowe będziemy zwracać. Zakupione do pakietów dodatkowe koszulki będą do odbioru jutro przed Areną w godzinach 10.00 – 11.00. Tym którzy nie odbiorą wyślemy informację mailową gdzie można będzie je odebrać w innym terminie.

Info: Półmaraton Gliwicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here