Weekend z Angry Birds w Europie Centralnej

 

Choć małe, to bardzo energiczne, choć budzące dużą sympatię, to niszczycielskie. Tak najprościej można opisać bohaterów jednej z najbardziej znanej serii gier – Angry Birds. Najbliższy weekend w Europie Centralnej będzie należał do nich! Już 20 i 21 stycznia postaci z gry można będzie spotkać, poznać i zrobić sobie z nimi zdjęcie. A przede wszystkim wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych dla dzieci w każdym wieku.

Planując wydarzenia w Europie Centralnej staramy się wybierać te, które zapewnią całym rodzinom wiele wrażeń a wyjazd na zakupy stanie się okazją do tworzenia dobrych wspomnień – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej. – Tym razem, wychodząc naprzeciw fanom Angry Birds, zorganizowaliśmy dwudniowe wydarzenie, podczas którego wszystkie atrakcje, zabawy oraz konkursy poświęcone są bohaterom i fabule gry.

Angry Birds cieszą się niemalejącą popularnością od 2009 roku, kiedy to na rynek weszła fińska gra na smartfony oraz aplikacje telefoniczne. Doczekały się również ekranizacji „Angry Birds Film”, stając się tym samym przebojem kinowym. W najbliższy weekend Europa Centralna zostanie zdominowana przez bohaterów gry i atrakcje Angry Birds. Na terenie centrum handlowego znajdzie się osiem stref, w których młodsze i starsze dzieci znajdą coś dla siebie. Będą mogły nie tylko spotkać się z głównymi bohaterami gry – Redem, Bombą i Chuckiem, ale także przenieść się do wirtualnej rzeczywistości – wyspy Angry Birds, i w jej przestrzeni wziąć udział w grze. Organizatorzy wydarzenia zaplanowali również stanowiska gier; Angry Birds oraz Arcade Sega Games. Na jednym ze stanowisk znajdzie się również wielka proca, z której dzieci będą mogły celować w zielone świnki, odwzorowując znaną fabułę gry. Ciekawostką może być strefa Angry Birds Sumo, w której dzieci zostaną przebrane w piankowe kostiumy ptaka i świnki, aby stoczyć ze sobą „walkę”. Na najmłodszych czekać będzie bombowy dmuchaniec-skakaniec oraz strefa Angry Birds Fun Spot z rozwijającymi zabawami, zajęciami plastycznymi oraz minikinem. Dwudniowej zabawie w Europie Centralnej towarzyszyć będą również konkursy z nagrodami.

Angry Birds czekają w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach od 20 do 21 stycznia w godzinach 11:00 – 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Spotkania z bohaterami gry planowane są na Wyspie Angry Birds co godzinę, między 11:30 a 17:30. Konkursy z nagrodami przewidziano o każdej pełnej godzinie, od 11:00 do 17:00.