Dwie firmy działające w gliwickiej strefie ekonomicznej planują w najbliższym czasie spore inwestycje. Kirchhoff Polska i AIUT na rozbudowę przeznaczą w sumie 239 mln zł. Zatrudnią także nowych pracowników.

Kirchhoff Polska, działająca w branży motoryzacyjnej firma z niemieckim kapitałem, zainwestuje ponad 172 mln zł. Planowana jest rozbudowa hali i zakup zautomatyzowanej linii produkcyjnej. W wyniku realizacji inwestycji firma zwiększy zatrudnienie do poziomu 676 pracowników i zadeklarowała utrzymać taki stan co najmniej do 2023 r.

Firma AIUT Sp. z o.o. wybuduje w gliwickiej strefie ekonomicznej obiekt składający się z dwóch hal produkcyjno-magazynowych wraz z zapleczem socjalno-biurowym. Inwestycja o wartości ok. 67 mln zł powinna się rozpocząć w 2019 r. Nowe obiekty przysłużą się rozwojowi działalności inżynieryjnej w zakresie usług związanych z realizacją i integracją systemów automatyki przemysłowej, zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych oraz komputerowych systemów nadzoru i sterowania. Planowane jest zatrudnienie kolejnych 30 osób.

Do dużej inwestycji przygotowuje się także firma Clever Solutions Group, produkująca wyroby z papieru i tektury oraz opakowania z tworzyw sztucznych. Kosztem 5 mln zł wybuduje przy ul. Sowińskiego zakład produkcyjny i biura.

Info: gliwice.eu