Miłośnicy kotów będą zachwyceni. Już 17 listopada w Gliwicach pojawią się najbardziej niezwykłe koty z ras pochodzących z całego świata. W Centrum Handlowym Europa Centralna odbędzie się Pokaz kotów rasowych. Do Gliwic przyjedzie kilkadziesiąt czworonogów, które zadziwią niejednego – przekonują organizatorzy. Start o godz. 13.00 – wstęp wolny.

W tym dniu Centrum Handlowe Europa Centralna zamieni się w kocią stolicę Polski. Hodowcy z całego kraju zaprezentują kilkadziesiąt, często niezwykłych kotów z kilkunastu różnych ras. Wiele z nich zostało docenionych na arenach międzynarodowych. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Kotów w Żorach.

Największy na świecie, bez sierści czy kot „ufoludek”

Jak informują organizatorzy, to będzie niecodzienna okazja do zobaczenia tylu różnych ras
w jednym miejscu. W Centrum Handlowym Europa Centralna podziwiać będziemy mogli między innymi
maine coony. To jedne z największych kotów domowych na świecie – osiągają nawet 14 kilogramów. Nie zabraknie również brytyjczyków, czy charakterystycznych sfinksów. Te drugie cechuje praktycznie całkowity brak sierści. O uwagę uczestników wydarzenia powalczy również devon rex – kot drobnej budowy z minimalnym owłosieniem, wyłupiastymi oczami i ogromnymi uszami. Z tego względu nazywany jest często „ufoludkiem”. Nie zabraknie również kota rosyjskiego czy syberyjskiego. W Europie Centralnej pojawią się również małe gepardy, czyli koty bengalskie. W odróżnieniu od swojego dzikiego przodka jest łagodny i przyjazny. Pojawi się również święty kot birmański. To bardzo unikalna rasa – futro na stopach ma białe, natomiast na reszcie ciała lekko ciemniejsze. Jedną z perełek będzie kot rasy ragdoll (z ang. szmaciana lalka) – to spokojny i przyjacielski kot, który po wzięciu na ręce, zaczyna wiotczeć niczym lalka. 

Pokaz oraz edukacja i konkursy

Ta wystawa to niecodzienna okazja, by zobaczyć zaskakujące rasy kotów, a także dowiedzieć się więcej o tych fascynujących zwierzętach – mówi Katarzyna Lenartowicz,

dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna. – Każdy uczestnik będzie mógł porozmawiać z hodowcami, poznać wiele informacji na temat danej odmiany, na przykład dotyczących charakteru, sposobu odżywiania czy pielęgnacji. Dodatkowo nie zabraknie konkursów, w tym wiedzy o kotach. Tego nie można przegapić – dodaje.

POKAZ KOTÓW RASOWYCH

17.11.2018 r.

Godz. 13:00 – 19.00

Wstęp wolny

info: EC