Gliwice: Największa Wystawa Budowli z Klocków LEGO w Europie Centralnej

0
157

Gliwice stały się niemalże stolicą klocków Lego. A to za sprawą największej wystawy budowli z klocków Lego, która zawitała do woj. śląskiego. Tego typu ekspozycja jest w stu procentach premierowa, nigdy dotychczas żadna z makiet nie była wyeksponowana na Śląsku.

Wcześniej wystawa została zaprezentowana na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Największa wystawa budowli z klocków Lego zatytułowana „Inwazja Gigantów” zagościła w Europie Centralnej, ul. Pszczyńska 315. Można już ją podziwiać od 12 września 2020 roku, a dostępna będzie, aż do 14 lutego 2021 roku.

Trzeba przyznać, że to jedyna okazja, aby zobaczyć na własne oczy, jakie cuda można wyczarować z klocków Lego –  z klocków, którymi bawią się nasze dzieci. Możliwe, że najmłodsi widzowie po obejrzeniu niecodziennej ekspozycji,  zainspirują się i w przyszłości zbudują własne imponujące konstrukcje.

Kolekcje budowli z Lego były już w przeszłości prezentowane w Centrum Handlowym w Gliwicach, po raz pierwszy pięć lat temu, ostatni raz trzy lata temu.

Ciekawostką jest to, że podczas wszystkich edycji wystaw Lego, odwiedziło 3,5 mln osób w całej Europie.

W dniu 15 sierpnia 2020 roku odbyła się konferencja prasowa na ul. Pszczyńskiej, w której uczestniczył  pan Rafał Szymański – organizator wystawy oraz Katarzyna Lenartowicz – dyrektor Europy Centralnej.

Jest to spektakularna wystawa, prezentuje największe modele, które dotychczas udało się zgromadzić z całego świata.

„Inwazja Gigantów” imponuje rozmachem i skalą prezentowanych modeli. Jedne są gigantyczne ze względu na wielkość, natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentowane są figury znanych postaci ze świata nauki, sportu, kultury, filmu i bajek czyli gigantów w swojej dziedzinie. Wykonane są w skali 1:1, idealnie odwzorowane, z najmniejszymi szczegółami.

W unikatowej wystawie można znaleźć ogrom rekonstrukcji budynków z całego świata m.in. bliźniacze wieże World Trade Center wykonane z ponad 26000 klocków o wysokości niemal 7 metrów czy też Plac św. Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą ( 5m długości), stworzony z ponad pół miliona kolorowych klocków. Jego powstanie w Stanach Zjednoczonych, przed trzema laty, było szeroko komentowane w mediach na wszystkich kontynentach. Specjalnie na wystawę makieta została przetransportowana samolotem z USA.

Na pewno uwagę przykują imponujące budowle z czasów starożytnych pokroju Piramidy Cheopsa lub Kolosa z wyspy Rodos, ale też tych, które nadal możemy oglądać w prawdziwym świecie — Machu Picchu, Koloseum czy dobrze znany Posąg Chrystusa czuwającego nad skąpanym w słońcu Rio de Janeiro.

Swoje miejsce znalazł tu także rekordowej wielkości (5 metrów i 900 tysięcy klocków) pojazd Star Destroyer znany z Gwiezdnych Wojen, Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart znana z książek o przygodach Harry’ego Pottera czy 15-metrowy rollercoaster.

Ta ekspozycja to także świetna szansa na „spotkanie” znanych postaci oczywiście wykonanych z klocków Leggo. Freddie Mercury, Robert i Anna Lewandowscy, Harry Potter czy nawet żużlowiec Tomasz Gollob… a to zaledwie początek! Resztę ciekawych eksponatów i rekonstrukcji musicie znaleźć sami!

Pamiętajcie, że wyjątkową wystawę „Inwazja Gigantów” można odwiedzić w dniach od 12 września 2020 roku do 14 lutego 2021 roku. Międzynarodowa Wystawa Budowli z Klocków Lego będzie otwarta w Europie Centralnej w Gliwicach, w godz. od 10:00 do 19:30, od poniedziałku do soboty oraz niedziele i święta, a także we wszystkie niedziele niehandlowe.

Wygospodarujcie czas, bo naprawdę warto na tego typu wydarzeniu się pojawić!.

Relacja: Agnieszka Łyko

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here