Gliwice: „Miłość w Leningradzie” w Teatrze Miejskim.

0
123

Miłość w Leningradzie

Reż. Łukasz Czuj

Miłość w Leningradzie to spektakl – koncert, który towarzyszy Teatrowi Miejskiemu w Gliwicach już od kilku sezonów. Reżyserem przedstawienia jest Łukasz Czuj. Dramaturgię spektaklu tworzą piosenki rosyjskiej legendarnej grupy Leningrad. Lider rosyjskiego zespołu, Sergey Shnurov, który jest pierwowzorem głównego bohatera spektaklu, jest jedną z najbardziej kochanych i jednocześnie znienawidzonych postaci w Rosji. W tą rolę w Gliwicach wciela się Mariusz Kilian.

 

Piosenki „Leningradu” komentują w mocnych słowach sytuację społeczną, polityczną i obyczajową Rosji. Autorzy nie oszczędzają nikogo. Sergey Shnurov jest godnym następcą legendarnych, rosyjskich bardów – Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy. Ze sceny płynie dosłownie mieszanina stylów i gatunków muzycznych od ska, punk przez piosenkę aktorską, poezję śpiewaną, aż po gatunek, który śmiało możemy określić jako poezja wykrzyczana… Piosenek grupy Leningrad nie da się doświadczać bez emocji. To wręcz swego rodzaju hymny Pokolenia.

To wszystko widzowie zobaczą na naszej scenie już w ostatni weekend lutego 2021. Gramy dla Was w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 20.00.

Na scenie zobaczycie między innymi wspomnianego już Mariusza Kiliana, Tomasz Marsa, Karolinę Olgę Burek, Łukasza Kucharzewskiego, Aleksandrę Maj, czy Dominikę Majewską. Towarzyszy im zespół muzyczny w składzie: Damian Drzymała, Remigiusz Hadka, Michał Sosna i Bartłomiej Stuchlik,

„Miłość w Leningradzie” w Gliwicach ma już swoją wierną grupę widzów. Niektórzy przychodzą zobaczyć ten spektakl po kilka razy. Mamy nadzieję, że Państwo również dołączą do tej grupy wyznawców.

Zapraszamy

Miłość w Leningradzie / reż. Łukasz Czuj

dla widzów od lat 16 / Duża Scena Teatru Miejskiego w Gliwicach

Terminy:

26 lutego (piątek) godz. 20.00

27 lutego (sobota) godz. 20.00

27 lutego (niedziela) godz. 20.00

 

Bilety: www.teatr.gliwice.pl

info: teatr miejski w gliwicach

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here