Gliwice: Miejski Punkt Przekazywania Darów nieczynny 22–23 kwietnia

0
383
fot. M. Buksa / UM Gliwice

Zbiórka darów dla Ukrainy w Arenie Gliwice nie będzie prowadzona 22–23 kwietnia. Dary będzie można przynosić i odbierać od poniedziałku 25 kwietnia.

Dzięki Waszym otwartym sercom Miejski Punkt Przekazywania Darów w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50, wejście E) ciągle zbiera najpotrzebniejsze rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Punkt działa od poniedziałku do piątku między godz. 10.00 a 18.00 oraz w soboty od godz. 12.00 do 18.00.

Obecnie najbardziej potrzebne są:

  • żywność: gotowe dania obiadowe, pasztety, konserwy rybne i mięsne, kawa i cukier, makarony i kasze, płatki śniadaniowe, warzywa w puszce, dżemy, pieczywo tostowe i chrupkie, słodycze;
  • artykuły higieniczne: proszek do prania, podpaski, papier toaletowy, płyny i gąbki do naczyń, żele do kąpieli, szampony, dezodoranty, maszynki do golenia, ręczniki;
  • poza tym: pościel, koce, śpiwory, karimaty.

Zebrane środki trafiają do obywateli Ukrainy, którzy przyjeżdżają do Gliwic i powiatu gliwickiego. W celu sprawnego przekazywania najpotrzebniejszych artykułów obywatelom Ukrainy, Stowarzyszenie GTW przygotowało do wypełnienia elektroniczny formularz forms.gle/g5cdVTWmAzXXUp6V9.

info: gliwice.eu