Pasjonaci zafascynowani robotyką i sztuczną inteligencją mieli dziś ( 5 marca 2020 roku) przyjemność uczestniczyć w otwarciu interaktywnej wystawy robotów w Centrum Handlowym FORUM w Gliwicach.

Międzynarodowa wystawa robotów ROBOPARK to absolutna premiera  w Gliwicach i na Górnym Śląsku. Można podziwiać najnowsze technologie do 14 kwietnia, także w niedziele niehandlowe.

Interaktywna wystawa robotów znajduje się  w jednym miejscu na poziomie + 1 i jest skierowana zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.

Każdemu niezależnie od wieku wystawa zapewnia niezapomniane przeżycia wśród inteligentnych maszyn. Przy okazji miłośnicy technologii i poszukiwacze rozrywki mogą się przekonać jak będzie wyglądać przyszłość dzielona.

Wszyscy, którzy zdecydują się odwiedzić ROBOPARK mają możliwość podziwiać 70 unikatowych robotów z całego świata, które wcześniej były prezentowane na prestiżowych imprezach high-tech w Las Vegas, Berlinie i Pekinie. Do tej pory wystawa ROBOPARK zaistniała w 4 krajach i prawie 70 miastach – na Białorusi, w Rosji, Kazachstanie, a od niedawna również w Polsce.

Odwiedzający wystawę zobaczą gorące tańce w prawdziwym teatrze robotów. Ponadto spotkają się na żywo z Alexem  – światowej sławy robotem-prezenterem – oraz Pepperem, humanoidalnym androidem, który podbija serca wszystkich swoją otwartością i życzliwością.

Niewątpliwą gwiazdą wystawy jest Monty, robot-barista, który serwuje odwiedzającym pyszną kawę i swoją ciężką pracą udowadnia, że przyszłość jest już za rogiem.

Prócz zobaczenia prawdziwych robotów, zwiedzający wystawę mają także okazję bawić się na 8 strefach wirtualnej rzeczywistości, w których mogą wypróbować siłę swojego umysłu, zmuszając przedmioty do latania. Na dodatek każdy może zwiedzić dno oceanu czy przejechać się kolejką górską.

Najodważniejsi mogą wziąć także udział w wyjątkowym eksperymencie transmisji energii elektrycznej na odległość oraz zmierzyć się w pojedynku na miecze świetlne rycerzy Jedi i zaprzyjaźnić się z całą armią humanoidalnych robotów ostatniej generacji.

To nie wszystko. Ci, którzy kupią bilet na ROBOPARK obejrzą też  niesamowity pokaz Tesli – tańczące błyskawice. Chętni posterują dronami, pokierują robotami ruchem ręki, głowy, a nawet uśmiechem.

Uzupełnieniem wystawy jest pokaz hologramów i wiele, wiele innych ciekawych interaktywnych atrakcji i urządzeń high-tech.

Co godzinę można wziąć udział w bezpłatnej wycieczce, podczas której przewodnik opowiada o każdym inteligentnym urządzeniu, jego unikalnych możliwościach i zastosowaniach w życiu codziennym.

Po za tym podczas warsztatów najmłodsi goście mogą założyć kostium robota, rysować piórami 3D, a nawet stworzyć własnego robota.

Organizatora wystawy – firmę Mirey Robotics – reprezentuje Karina Petryshcheva, dyr. działu rozwoju w Polsce.

Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii wystawa ROBOPARK to niewątpliwie wyjątkowa atrakcja tak dla zwolenników adrenaliny, jak i dla miłośników relaksu i zabawy.

Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów do pojawienia się w CH Forum Gliwicach w dniach wystawy, bo naprawdę warto. Nikt z pokazu nie wyjdzie zawiedziony i każdy znajdzie coś dla siebie.

Relacja: Agnieszka Łyko