Pomimo chłodu w sobotę plac Krakowski zapełnił się grupą młodych ludzi, którzy przy pomocy spreju wymalowali nowe oblicze skate parku.

W Skate & Graffiti session 2k18 wzięła udział około setka młodych grafficiarzy, skaterów i miłośników łączenia tego co przyjemne z pożytecznym. Poza malowaniem odbyły się też zawody w jeździe na desce i hulajnodze, w których wzięli udział gliwiczanie oraz goście z Bielska-Białej, Warszawy i Dąbrowy Górniczej.

Pojawił się też gość specjalny, 19-letni Bartek Oskroba z Wrocławia, członek międzynarodowej grupy Madd Gear, która zrzesza najlepszych „hulajkowców” z całego świata. Oskroba klasyfikowany jest w pierwszej czterdziestce najlepszych hulajnogowych wyczynowców świata i plasuje się na 4. miejscu w Europie.

– Malowanie i odświeżanie skate parku kilka razy do roku nie wystarczało, więc trzeba było pomyśleć o czymś innym. Przy współudziale osób korzystających z obiektu powstało fajne, kolorowe miejsce. Mamy nadzieję, że efekt utrzyma się przez dłuższy czas – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

Info: gliwice eu