Gliwice: Koncert charytatywny Freedom for Ukraine – 30 marca

0
297

Serdecznie zapraszamy na przepiękny koncert charytatywny Freedom for Ukraine z pięknymi głosami i instrumentami, z muzyką orientalną i etnicznym śpiewem.

W najbliższy czwartek 30 marca w Cechowni zagrają Marina Zakharowa i Orhan Agabeyli – artyści z Charkowa.

Marinita to piosenkarka, pianistka i kompozytorka. Występowała m.in. na Warsaw Summer Jazz Days. Jej głos był słyszany podczas Pomarańczowej Rewolucji na Majdanie, na forach dyplomatycznych, czy w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.

Muzyka Mariny to połączenie piękna wielu kultur różnych narodów. Utwory ukraińskie, żydowskie, Romów, czy Azerów tworzą barwny, muzyczny bukiet.

Orhan Agabeyli, perkusista, nauczyciel, twórca własnego stylu gry na perkusji Cajon. Studiował w Charkowie na wydziale pop i jazz, oraz na wydziale kultury i sztuki Narodowego Uniwersytetu w Kijowie.

Fundusze zebrane z cegiełek oraz puszek dostępnych podczas koncertu, zostaną przekazane fundacji Man&Law oraz Inicjatywie Wolontariackiej World Help Ukraine.

Szykuje się niezwykły i wzruszający wieczór!

Kiedy? 30 marca, godz. 19:00

Gdzie? GCNT Cechownia, ul. Bojkowska 35A, Gliwice

BILETY – CEGIEŁKI : 30, 50 LUB 100 ZŁ (SAM-A ZDECYDUJ)

Przed koncertem, o godz. 17:30 odbędzie się wernisaż wystawy Nadzieja prac Grażyny Kobus Schmalenberg w duchu Świąt Wielkiej Nocy. (I i II piętro)

Zapraszamy!