Zygmunt Frankiewicz jest najdłużej urzędującym prezydentem miasta w Polsce. Jego działalność samorządową doceniły kolejne kapituły konkursowe, przyznając prezydentowi Gliwic prestiżowe wyróżnienia: Złoty Klucz oraz medal Bene Meritus Powiatom.

Złotym Kluczem redakcja tygodnika Wprost honoruje włodarzy, którzy mają szczególne, istotne dla społeczności lokalnej i nowatorskie osiągnięcia w sferze polityki gospodarczej, społecznej, kulturalnej oraz edukacyjnej. Zygmunt Frankiewicz został wyróżniony za szczególny wkład w rozwój samorządu terytorialnego w Polsce oraz skuteczność i odwagę w podejmowaniu decyzji. Nagrody zostały wręczone podczas V Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbył się w Krakowie.

Związek Powiatów Polskich przyznał prezydentowi Gliwic medal Bene Meritus Powiatom za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój polskich powiatów i podnoszące poziom życia mieszkańców, a także w uznaniu zasług na rzecz Związku Powiatów Polskich. Odznaczenia zostały wręczone z okazji 20-lecia istnienia związku, podczas gali XXV Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich.

Info: gliwice.eu