Gliwice/Katowice: Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej

0
244

Ponad 250 uczestników reprezentujących 44 uczelnie zapowiedziało swój start w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski we Wspinaczce Sportowej, które w dniach 25-28 marca odbędą się w Katowicach i Gliwicach.

W trakcie Mistrzostw uczestnicy tradycyjnie walczyć będą w trzech konkurencjach – boulderingu, wspinaczce na trudność i na czas. Pierwsza rozegrana zostanie w piątek 26 marca w boulderowni BLOKatowice. Kolejne dwie w sobotę i niedzielę (27-28 marca) w Chwyciarni Arena Gliwice, która po raz pierwszy będzie gospodarzem największej imprezy wspinaczkowej w Polsce.

Swój przyjazd na Śląsk zapowiedziały już m.in. Ida Kupś, dominatorka polskiej sceny boulderowej, czterokrotna mistrzyni Polski, wicemistrzyni Europy juniorek z 2017 roku w boulderingu, a także Katarzyna Ekwińska, ubiegłoroczna mistrzyni i wicemistrzyni Polski kolejno we wspinaczce na trudność i w boulderingu.

Swoich reprezentantów do Katowic i Gliwic mają zamiar przysłać 44 uczelnie z całej Polski. Wśród nich Uniwersytet Warszawski, który podczas tegorocznej edycji bronić będzie podwójnego złota z ubiegłego roku, wywalczonego w klasyfikacjach drużynowych kobiet i mężczyzn.

Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej współfinansowane są ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Miasta Katowice oraz Miasta Gliwice.

Info: wspinanie.pl