Nowe technologie na dobre zagościły w naszej rzeczywistości. Są obecne w każdej dziedzinie naszego życia, również w edukacji. Jak dobrze wykorzystać je w szkolnictwie?

Na to i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji „Edu IT. Nowe technologie w edukacji”, która odbędzie się 13 grudnia w Nowych Gliwicach, przy ul. Bojkowskiej. Uczestnicy konferencji poznają bezpłatne cyfrowe narzędzia edukacyjne przydatne w pracy nauczyciela, narzędzia dla przyrodników, humanistów i nauczycieli przedmiotów ścisłych. Dowiedzą się też m.in.: jak sprawnie zarządzać, chronić dane osobowe czy wspierać uczniów podczas korzystania z sieci i nowoczesnych technologii. Poznają też metody pracy z robotami edukacyjnymi oraz zastosowanie VR w edukacji i projektowanie własnych treści VR za pomocą bezpłatnych narzędzi. Wezmą też udział w spotkaniach z ekspertami i tematycznych warsztatach. Dla uczestników zostanie zorganizowany edukacyjny escape room i gry edukacyjne.

Na wydarzenie zaprasza Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o, Miasto Gliwice oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Microsoft Polska. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: www.eduit.evenea.pl.

Info: gliwice.eu