Gliwice: GIK Górnośląska Impreza Komiksowa – 1 października

0
103

GIK Górnośląska Impreza Komiksowa

1.10.2022, Gliwice, CKS Mrowisko ul. Pszczyńska 85.

Godz. 10:00 – 18:00.

Wystawa i wernisaż:

Stacja Artystyczna Rynek, Gliwice, Rynek 4-5,

Godz. 18:30 – 21:00.

GIK czyli Górnośląska Impreza Komiksowa to długo wyczekiwana pierwsza edycja święta komiksu na Śląsku. Festiwal gromadzi twórców, wydawców, badaczy i miłośników komiksów.

Edycja 2022 odbędzie się w przestrzeni Klubu Studenckiego „Mrowisko” w Gliwicach, a wystawa towarzysząca imprezie w Stacji Artystycznej Rynek.

TARGI KOMIKSU

W ramach GIK odbędą się targi komiksów, na których swoją obecność zapowiedzieli polscy wydawcy oraz twórcy niezależni. Swoje stoiska zapowiedzieli między innymi: Mandioca, Timof, Hanami i Kaboom. Planeta Komiksów I Kultura Gniewu, Wydawnictwo 23 oraz autorzy: Marta Falkowska, Asia Wardzyńska, Rafał Szłapa, Łukasz Godlewski, Otto Ich, Tomasz Nguyen, Mikołaj Stryczyński.

AUTOGRAFY

Podczas festiwalu będzie można zdobyć autografy ulubionych twórców. Z niektórymi spotkacie się na stoiskach wydawców, a z innymi w specjalnej strefie.

SPOTKANIA AUTORSKIE I PANELE TEMATYCZNE

Na głównej scenie będą się odbywać spotkania z autorami komiksów i książek. W programie między innymi spotkanie z Katarzyną Wittersheim, Adamem Ruskiem, Rafałem Szłapą, Łukaszem Godlewskim, Unką Odyą, Krzysztofem Owedykiem.

WYSTAWA

W galerii Stacja Artystyczna Rynek 1 października o godzinie 18:30 odbędzie się wernisaż łączonej wystawy dwóch świetnych twórców polskiej sceny komiksowej: Wojciecha Stefańca i Przemysława Truścińskiego.

Podczas wernisażu w galerii odbędzie się spotkanie z twórcami i oprowadzanie autorskie po wystawie.

KONSULTACJE ARTYSTYCZNE

Wyjątkowe konsultacje 1:1 z twórcami. Możesz pokazać swoje komiksy, scenariusze, liternictwo wybranemu twórcy i omówić z nim swoje prace, możesz przegadać swoje pomysły. Na konsultacje obowiązują zapisy.

WARSZTATY KOMIKSOWE

Spotkania warsztatowe z twórcami komiksów mogą mieć różną tematykę, od projektowania i tworzenia postaci, przez pisanie scenariuszy, po przygotowywanie propozycji komiksowej dla wydawcy. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Szczegóły na: https://fb.me/e/2Ppka31U1

Pełny program wydarzenia zostanie opublikowany w wydarzeniu na FB.

Zapisów na warsztaty: gikimprezakomiksowa@gmail.com

Organizatorzy merytoryczni GIK: Marek Turek, Matylda Sęk-Iwanek

Organizatorzy: Marek Niewiarowski, Stacja Artystyczna Rynek, Śląska Akademia Komiksu, Klub Studencki Mrowisko,

Partnerzy wydarzenia: Biblioteka Śląska, CK Victoria, Stowarzyszenie GTW.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

info: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach