Gliwice: Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej

0
738

19 kwietnia 2018 roku w Gliwicach przy ulicy Akademickiej 2A odbył się Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej, którego organizatorem była Politechnika Śląska (pracownicy i studenci) .

Jak co roku Dzień ten był przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych kształceniem się w tej renomowanej uczelni. O godzinie 10:00 odbyło się uroczyste powitanie przez Rektora – prof. dr hab. inż. Arkadiusza Mężyka, następnie prezentacja oferty edukacyjnej oraz zasad rekrutacji.

O godzinie 11.00 miejsce miały bardzo ciekawe wykłady „Organiczna, drukowana, elastyczna elektronika – wizja przyszłości?”, a także „Przemysł 4.0”.

W tym dniu można było również odwiedzić stoiska wydziałowe oraz Studenckie Koła Naukowe. Ciekawą atrakcją był również „Bieg w kasku” dla dziewczyn w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki!”, której to głównym organizatorem była Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

W godzinach 13.30-15.30 można było zwiedzać wydziały Politechniki Śląskiej.

Wydarzenie takie, jak Dzień Otwarty pozwala zainteresowanym zgłębić wiedzę na temat konkretnych kierunków czy progów punktowych na różne wydziały studiów, ale także jest to okazja do rozmowy ze studentami i zapoznania się z tym, jak naprawdę wygląda życie studenckie.

materiał: Michał Musiał