Gliwice: Dużo zdrowia, pani Marianno!

0
241
fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice

Marianna Chałustowska dołączyła do grona gliwickich stulatków. W czwartek, 22 września, w imieniu prezydenta Gliwic, życzenia i gratulacje złożyła jubilatce Ewa Jakubowska, zastępca kierownika USC Urzędu Stanu Cywilnego.

Pani Marianna urodziła się w 1922 r. na Mazurach, w rolniczej rodzinie Stefanii i Stanisława. Dzieciństwo wśród mazurskich jezior spędziła z czwórką rodzeństwa – miała trzy siostry i brata. Z tej czwórki żyje jeszcze tylko o 16 lat młodsza Janina.

Pani Marianna bardzo wcześnie wyszła za mąż. Miała zaledwie 17 lat, gdy stanęła na ślubnym kobiercu z Franciszkiem. Niestety, pierwsze lata małżeństwa przypadły na trudne czasy II Wojny Światowej. W 1968 r. małżonkowie podjęli decyzję o przeprowadzce z mazurskiej wsi na Śląsk, do Kuźni Raciborskiej. Niespełna rok później pani Marianna została wdową. W 1989 r. przeprowadziła się do Gliwic i do dziś mieszka w dzielnicy Stare Gliwice.

Pani Marianna doczekała się 9 dzieci, 24 wnuków, 34 prawnuków i 23 praprawnuków. W czteropokoleniowej rodzinie, pod czujną i bardzo troskliwą opieką córki, wnuków i prawnuków, cieszy się każdym dniem i obecnością najbliższych. Jest w dobrej kondycji, nie opuszcza jej poczucie humoru i ma doskonałą pamięć. 
Pani Mariannie życzymy dużo zdrowia, samych pięknych dni i radości na co dzień.

info: Gliwice.eu