Już za tydzień zadebiutują Metropolitalne Linie Lotniskowe. Do lotniska w Pyrzowicach dojedziemy autobusem bezpośrednio z Placu Piastów. Koszt biletu to 14 zł.

Autobusy na lotnisko pojadą czterema liniami (AP1, AP2, AP3, AP4), startując z Gliwic, Katowic oraz z Tychów. Będą dowozić pasażerów pod terminal A, a przystanek obsługujący linie powrotne zlokalizowany będzie przy wyjściu z terminala C.

Linia AP1 rozpocznie trasę na Placu Piastów. Będzie kursować od godziny drugiej w nocy do dwudziestej trzeciej co około godzinę, natomiast w pozostałym czasie (czyli od godziny dwudziestej trzeciej do drugiej w nocy) – co około półtorej godziny. Trasa wiedzie przez Zabrze, Bytom i Piekary Śląskie, aż do portu lotniczego. Jej długość wynosi 47 kilometrów, a czas przejazdu około godziny.

Linie z Katowic będą odjeżdżać pomiędzy piątą rano a dwudziestą pierwszą naprzemiennie, ze wspólną częstotliwością wynoszącą pół godziny (linia AP2 – od piątej rano do około dwudziestej drugiej, a linia AP3 – od trzeciej rano do dwudziestej drugiej, co godzinę).

Czwarta linia, łącząca Tychy z Katowicami, jeździć będzie wyłącznie w godzinach nocnych (między północą a piątą rano; kursuje w tym czasie średnio raz na godzinę) i będzie skomunikowana z autobusem AP3, co umożliwia pasażerom dojazd z Tychów do Portu Lotniczego w Pyrzowicach i odwrotnie.

Na liniach lotniskowych obowiązują bilety w cenie 14 zł (7 zł bilet ulgowy).

Info: gliwice.eu