Gliwice: Czy lato w mieście może być super? Oczywiście, że tak!

0
168

Gliwice: Czy lato w mieście może być super? Oczywiście, że tak!

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza mieszkańców w każdym wieku na wydarzenie „Summer Arena”, czyli wakacyjne weekendy pełne atrakcji!
W ramach wydarzenia Biblioteka przygotowała letnią strefę kulturalno-edukacyjną, w której w każdy weekend od 3 lipca do 29 sierpnia, w godz. 15.00 -19.00 odbywać się będą spotkania literackie z autorami, koncerty, animacje oraz warsztaty edukacyjne i kreatywne.
Każdy weekend na małej scenie to duża dawka wrażeń literackich i muzycznych. Chmielarz, Szczygieł, Rogoziński, Rusinek, Orbitowski, Kańtoch, Rudnicka, Kret, Duszyński – czyli spotkania z wyjątkowymi autorami. Natomiast gorące muzyczne brzmienia i takty zapewnią: Azurro, Something Sweet Quartet, VelvetEve, ToPaDok, Prywaciarze, W sam raz, Orkiestra Ostropa i Foliba!

W części warsztatów edukacyjnych EduZone, podczas zajęć z Legorobotyki, Neuroedukacji, Brain Box, English Fun czy XBOX Dance dzieci, poprzez zabawę, odkryją reguły naukowe i wzbogacą swoją wiedzę.
W FunZone rządzić będzie kreatywność! Warsztaty makramowe, ceramiczne, florystyczne, decoupage, tkackie, pisania run, architektoniczno-malarskie, plastyczne, konstruktorskie, gry na afrykańskich instrumentach. Własnymi grafikami i różnymi technikami zdobić będzie można t-shirty, fartuchy i czapki kuchenne, torby i plecaki, a uzdolnieni prowadzący nauczą, jak własnoręcznie wykonać makramowe torebki, ozdoby ścienne w stylu boho, sznurkowe obrazy, naturalne rzeźby, rysunki na szkle, kosmos w słoiku i wiele, wiele więcej…
Na stoisku Biblioteki gliwiccy bibliotekarze zaproszą do zabaw i quizów literackich. Nowością i niespodzianką dla mieszkańców będzie możliwość zapisania się do biblioteki oraz plenerowe wypożyczanie zbiorów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach